Pomysły na wieczór z przyjaciółmi w Olsztynie

wieczór w olsztynie olsztyn

Mieszkasz w Olsztynie i szukasz miejsc, w których mógłbyś spędzać czas ze znajomymi? A może planujesz wraz z całą ekipą wycieczkę do stolicy Warmii i Mazur? W takim razie przeczytaj poniższy artykuł, z którego dowiesz się, gdzie warto wybrać się na wieczór i jakie atrakcje czekają na Was w tym mieście.

Siłownia: Olsztyn – którą warto wybrać?

Jeśli Ty i Twoi przyjaciele lubicie spędzać czas aktywnie, polecamy wybrać się siłownię. W Olsztynie działa ich całkiem sporo i każda może pochwalić się ciekawą ofertą. Naszym zdaniem na szczególną uwagę zasługują:

  • Body Perfect przy ul. Kętrzyńskiego 5 – znajdują się tu sale do ćwiczeń siłowych, dwie sale do treningu funkcjonalnego oraz strefa cardio; poza tym, na terenie obiektu znajduje się kameralna strefa stretchingu, Fit Bar ze zdrową żywnością, klinika medycyny estetycznej, gabinet fizjoterapii oraz solarium;
  • Dynamic Fitness przy ul. ul. Bp. T. Wilczyńskiego 29 – siłownia jest podzielona na Strefy Treningu z najwyższej jakości sprzętem; cały obiekt jest niezwykle nowoczesny, przestronny i w pełni profesjonalny;
  • Kinetic Fitness Club przy al. Piłsudskiego 44a i ul. Tuwima 26 – siłownia ma dogodne dwie lokalizacje i obie są wyposażone w nowoczesny sprzęt do ćwiczeń marki Life Fitness; 
  • Just GYM przy ul. Tuwima 25 – siłownia jest otwarta jest całą dobę i składa się z 12 stref treningowych zlokalizowanych na powierzchni 2500 m2; jedną z nich jest strefa cycling wyposażona w profesjonalne rowery spinningowe oraz strefa funkcjonalna przeznaczona do treningów ogólnorozwojowych, treningów bokserskich czy kalisteniki; dodatkowo, każdy klient siłowni otrzymuje dostęp do darmowego Wi-Fi.

Olsztyńskie Centrum Bowlingu, czyli kręgielnia Olsztyn, którą koniecznie trzeba odwiedzić 

Gra w kręgle to świetna rozrywka zespołowa. W Olsztynie można wybrać się między innymi do położonego w samym sercu miasta Olsztyńskiego Centrum Bowlingu. Kręgielnia znajduje się przy ul. Kromera 3 i oferuje aż 9 torów. Obok każdego z nich znajdują się po trzy krzesełka, a wyniki wyświetlane są na dwóch ekranach. Aby wejść na tory, trzeba wypożyczyć specjalne obuwie ochronne. W kręgielni można zakupić także napoje i przekąski, które z pewnością sprawią, że będzie Wam się grało jeszcze przyjemniej. Rezerwacji toru można dokonać osobiście, online lub telefonicznie. Zawsze też możecie wpaść do kręgielni spontanicznie i sprawdzić, czy znajdzie się dla Was wolny tor. Jeśli nie, alternatywą jest Family Bowling Center na osiedlu Jaroty (przy ul. Bp. T. Wilczyńskiego 6). Szczegółowe informacje o obu kręgielniach można znaleźć na ich stronach internetowych i profilach w mediach społecznościowych.

Rozrywka latem, czyli plaża miejska: Olsztyn 

Latem polecamy wybrać się całą paczką na Plażę Miejską nad jeziorem Ukiel. Dojedziecie tu autobusami komunikacji miejskiej nr 101, 106, 107, 111, 113, 127 i 307. Znajdujące się na plaży Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel oferuje między innymi wypożyczalnię sprzętu wodnego (kajaki, rowery wodne, łodzie wiosłowe, łodzie żaglowe), możliwość wynajęcia motorówki ze sternikiem, boiska do siatkówki plażowej oraz boisko do koszykówki i piłki nożnej plażowej. Na terenie obiektu znajdują się także liczne restauracje, bary i lokale gastronomiczne. Atrakcją może być również spacer po molo, pływanie w jeziorze, oglądanie zachodu słońca i piknik na kocu. 

Teatr Lalek: Olsztyn – rozrywka dla małych i dużych

W Olsztyńskim Teatrze Lalek przy ul. B. Głowackiego 17 grane są spektakle nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także dla dorosłych. Od 2000 roku istnieje nawet oficjalna Scena dla Dorosłych, prezentująca sztuki nie tylko z kręgu klasyki XX wieku. Dlatego będąc lub mieszkając w stolicy Warmii i Mazur, koniecznie trzeba wybrać się tam ze znajomymi, zwłaszcza że z teatrem współpracują różne pokolenia reżyserów, oferując widzom rozrywkę na najwyższym poziomie. Repertuar i bieżące informacje na temat działalności Olsztyńskiego Teatru Lalek znajdują się na stronie internetowej instytucji oraz na Facebooku. 

Polecamy: Cerkiew Olsztyn – historia i architektura

Escape room: Olsztyn – pokoje zagadek, do których musicie zajrzeć

Jeśli jesteście fanami escape roomów, w Olsztynie również możecie doświadczyć tej formy rozrywki. W mieście działają dwa:

  1. iEscape Escape Room Olsztyn – znajduje się przy ul. Staromiejskiej 16 (lok. 4) i oferuje 7 pokoi, do których może wejść od dwóch do pięciu graczy; są to:  Napad na bank – Dziki Zachód, Grobowiec Faraona, Komnata Czarnego Pana, Apokalipsa, Upiór z Alt Allenstein, Zbrodnia w domu leśniczego i Ostatni lodowiec; rezerwacji pokoju zagadek można dokonać za pośrednictwem kalendarza na stronie internetowej, mailowo, telefonicznie albo osobiście; ceny zaczynają się od 170 zł za godzinę i są uzależnione od czasu zabawy i ilości osób.
  2. Profesor Escape Room Olsztyn – mieści się przy ul. Hugona Kołłątaja 5 (lok. 325); do dyspozycji uczestników są 4 pokoje: Leśna Chata Wiedźmy, Kolumbijski Pościg, Profesor – Napad na Bank i Opuszczony Szpital; optymalna liczba graczy w każdym pokoju do od 2 do 4 osób; rezerwacji można tutaj dokonać również za pośrednictwem kalendarza na stronie www, mailowo, telefonicznie albo osobiście.

Strzelnice: Olsztyn – gdzie można je znaleźć?

Na koniec proponujemy coś dla miłośników mocnych wrażeń – wyjście na strzelnicę. W Olsztynie działają:

  • Strzelnica VIP przy ul. Marii Grzegorzewskiej 3,
  • Strzelnica pneumatyczna LOK przy ul. Westerplatte 1a,
  • Strzelnica LOK Las Miejski (okolice al. Wojska Polskiego),
  • Strzelnica OSSK NSZZP Wanad przy al. Wojska Polskiego 30a.

Wyjście na strzelnicę to świetny pomysł, jeśli szukacie nowych ciekawych doświadczeń i chcecie spróbować czegoś nieszablonowego. Nie trzeba mieć pozwolenia ani własnej broni. Wystarczy zadzwonić i zarezerwować termin. Szczegółowe informacje – w tym numery telefonów do poszczególnych strzelnic – można znaleźć w Internecie.

Widać więc, że w Olsztynie nie sposób się nudzić, zwłaszcza że wyżej opisane miejsca to nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na Was w tym urokliwym mieście. Będąc w stolicy Warmii i Mazur, warto również udać się na spacer po Starym Mieście, zobaczyć wszystkie jeziora (a jest ich w sumie aż 11!), pójść do kina albo do muzeum. Zapewniamy, że niezależnie od zainteresowań, każdy znajdzie tu coś dla siebie.