Warmiolandia: jedyna taka atrakcja dla dzieci w okolicach Olsztyna!

Warmiolandia

Dzieci mieszkające w Olsztynie i jego okolicach nie mogą się nudzić, nawet jeśli za oknem pada deszcz. W mieście utworzono bowiem specjalne miejsce dla najmłodszych – Warmiolandię. Jakich atrakcji możemy się tutaj spodziewać?

Czym jest Warmiolandia?

Pełna nazwa miejsca to Warmiolandia Miasto Dzieci. Nazwalibyśmy to miejsce zwykłą Salą Zabaw dla najmłodszych, ale Warmiolandia jest czymś więcej. Rządy w tym miejscu mają przejmować najmłodsi, choć nie są pozbawione opieki – dba o nie Prezydent Warmiś. 

Koncepcja wydaje się udana, ale co z realizacją? Cały obiekt zajmuje powierzchnię około 1000 metrów kwadratowych i podzielony jest na kilka stref. Znajdziemy tu między innymi trzypiętrową konstrukcję z przeszkodami, trzytorową zjeżdżalnię, pokój laserowy oraz strefę pneumatyczną. Nie zabrakło także basenu z kulkami i trampolin, szcześciometrowej ścianki wspinaczkowej i mini toru gokartowego. Powiedzenie, że każdy znajdzie coś dla siebie, nie będzie tutaj żadną przesadą.

Dodatkowo, jak przystało na prawdziwe dziecięce miasto, maluchy i starszaki zrobią tu zakupy w Warmiak Markecie, złożą wizytę na poczcie i u lekarza. Nie zapomniano nawet o służbie policyjnej. Wszystkie te szczegóły sprawiają, że Warmiolandia jest bardzo chętnie odwiedzana przez miejscowych oraz przez turystów. 

Warmiolandia dla rodzin

Jako jedyna taka atrakcja w okolicy, Warmiolandia Miasto Dzieci jest ulubionym miejscem dla wielu rodzin. Dorośli mogą uczestniczyć w odgrywaniu scenek ze swoimi pociechami, muszą jednak pamiętać, że to nie oni wyznaczają tutaj zasady. Rodzice docenią na pewno fakt, że na miejscu stworzono minibar. Kiedy ich dzieci dają ponieść się wyobraźni, oni mogą zrelaksować się przy kawie. W menu znajdzie się także coś dla najmłodszych, kiedy po wielkich emocjach postanowią coś przekąsić. 

Jedna godzina zabawy kosztuje 25 złotych od poniedziałku do czwartku oraz 29 złotych w pozostałe dni. Natomiast za całodniową zabawę dla jednego dziecka zapłacimy już jedynie nieco ponad 40 złotych. Dzieci poniżej roku wchodzą za darmo, natomiast dorośli i młodzież powyżej 15 roku życia, płacą 2 złote. 

Oferta urodzinowa

Trudno byłoby nie wykorzystać takiego miejsca do organizowania różnego rodzaju dziecięcych przyjęć. Przed zarezerwowaniem dogodnego dla nas terminu warto się jeszcze zapoznać z licznymi dodatkowymi atrakcjami i wybrać pasujący nam pakiet. 

W ofercie urodzinowej znajdziemy:

  • Mini miasteczko, czyli zabawę z animatorem, na którą zaprosić można nawet 10 gości. W pakiecie mieści się poczęstunek, napoje, upominek dla Jubilata, atrakcje takie jak malowanie twarzy i skręcanie balonów oraz nielimitowana zabawa już po przyjęciu. Cena: 489-529 zł;
  • Miejskie Laboratorium to pakiet, w którym dodatkowo uwzględniono zajęcia z Profesorem Ryzykiem-Fizykiem, lody oraz zaproszenia urodzinowe. Cena: 589-629 zł;
  • Dzielnica Wspinania to opcja dla miłośników sportu, ponieważ zaplanowano w trakcie przyjęcia 30 minut wyłączności na ściance wspinaczkowej. Cena 699-759 zł.

Wycieczki edukacyjno-rekreacyjne

Warmiolandia przygotowała także specjalną ofertę dla szkół, przedszkoli innych instytucji. Tu również możemy wybierać spośród trzech pakietów:

  • Wielkomiejskiej przygody, obejmującej 2 godziny zabawy pod okiem animatora oraz kawę i herbatę dla opiekunów. Cena za jedno dziecko wynosi 35 złotych;
  • Ulicy Profesora Ryzyka-Fizyka. Ta opcja obejmuje warsztaty i zabawy trwające 2,5 godziny, a cena dla jednego dziecka wynosi 45 złotych;
  • Spotkania na szczycie, czyli atrakcji zaplanowanej dla dzieci powyżej 6 roku życia, które mogą spróbować swoich sił w zawodach na ściance wspinaczkowej. Cena za jedno dziecko sięga 49 złotych.

Zobacz także: Jezioro Ukiel – co możemy tam zobaczyć? | Czy warto wpisać cechy charakteru do CV?

Warmiolandia w plenerze

Warmiolandia to nie tylko szereg atrakcji wewnątrz, ale też świetnie przeszkolona kadra animatorów. Mogą oni swoje umiejętności pokazać w dowolnym miejscu, do którego ich zaprosimy. Szczególną popularnością cieszą się animatorzy zapraszani na wesela i komunie. Cennik jest wtedy ustalany indywidualnie. 

Cykliczne imprezy

Co ważne, Miasto Dzieci stara się wychodzić naprzeciw różnym okazjom i potrzebom, jakie pojawiają się w ciągu roku. Dlatego też w czasie zimowych ferii organizowane są zajęcia dodatkowe (ostatnio były to zimowe doświadczenia chemiczno-fizyczne i warsztaty z wykorzystaniem suchego lodu). Warmiolandia wykorzystuje dobrze również halloweenowy weekend czy okres wakacyjny